Herhangi bir ticari yapıya sahipseniz, yönetiyorsanız veya inşa ediyorsanız, binanızın çalışan bir Cooper Fire Türkiye yangın alarm sistemine sahip olmasının farkındasınızdır.

Yine de birçoğu bu sistemlerin nasıl çalıştığını bilmiyor. Ancak yangın alarm sistemleri, yangından korunmaya herhangi bir cihazdan çok daha kapsamlı ve karmaşık bir sistemlerdir.

Bir yangın alarmı sisteminin rolünün ve birincil bileşenlerinin ne olduğunu ve bu bileşenlerin bir yangın durumunda binanızı ve içinde oturanları korumak için birlikte nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.

COOPER FİRE TÜRKİYE TÜM YANGIN ALGILAMA İŞLERİNİZDE YANINIZDAYIZ.

Bir yangın alarm sisteminin bir yangını tespit etme yolu;

Yangın alarm paneli, sistemin başlatma cihazlarına (buton, dedektör vb.) 2 veya 4 kablolu devrelerle bağlanır. Bu devre, kontrol panelinin, cihazların normal mi? Yoksa alarm modunda mı olduğunu belirleyerek, başlatma cihazlarının durumunu genellikle bölgelere göre izlemesini sağlar. Kontrol paneli, bu değerleri kendi gösterge panelinde gösterir.

Bir yangın başladığında, duman veya ısı başlatıcı cihazlardan birini etkinleştirecektir. Ayrıca, birisi manuel çekme istasyonunu etkinleştirerek yangın alarm sistemini yangına karşı uyaracak ve alarm moduna geçirecektir.

Cooper Fire Türkiye olarak tüm soru problemleriniz için tıklayınız.

Cooper Yangın Alarm sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve yangın sistemi projeniz ile ilgili fiyatlandırma ve stok bilgisi için bizimle iletişime geçiniz..
Cooper Yangın Alarm iletişim bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca 0312 911 1330 nolu telefondan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.