Cooper Yangın Alarmı, küçük ve basit bir kurulumdan büyük bir kompleks çoklu şantiyeye kadar çok çeşitli projelere uygun kapsamlı bir yangın algılama ürünleri yelpazesi sunar. Cooper Yangın Alarmı, geniş bir ürün yelpazesi üretir ve yalnızca tek tek bileşenler değil, eksiksiz yangın çözümleri sunar.

Bir yangın algılama sisteminin tüm unsurlarının birbiriyle tam uyumlu olması kesinlikle çok önemlidir.

Cooper Yangın Alarmı

Bu felsefeyi desteklemek için, Birleşik Krallık’ta Cooper Yangın Alarmı Doncaster tesisinde bulunan ve kapsamlı yangın ürün yelpazesinin tasarımına en son teknolojinin entegrasyonundan sorumlu büyük bir çok disiplinli araştırma ve geliştirme ekibi bulunmaktadır.

Standart geleneksel sistemler, geleneksel kontrol paneline basitçe anahtar tipi bir sinyal sağlayan basit iki durumlu detektör kullanır. Alarm kaynağının tanımlanmasını sağlamak için, her bölge ayrı bir devre kullanılarak kablolanmalıdır. Ayrıca, bir yangın alarmının tetiklenmesi durumunda, panel yalnızca hangi bölgenin tetiklenen cihazı içerdiğini belirleyebilir. Daha sonra alarmın gerçek nedenini bulmak için etkilenen bölgeyi manuel olarak aramak gerekir.

Cooper Yangın Alarmı, akıllı adreslenebilir sistemler ile bu sınırlamaların üstesinden gelir. Her bir yangın algılama sensörü veya çağrı noktası, kurulum sırasında cihaza programlanan benzersiz bir kimlik veya ‘adres’ ile elektronik olarak kodlanır.

Kontrol paneli daha sonra, hangi cihazla iletişim kurmak istediğini tanımlamak için benzersiz adres numarasını kullanır. Böylece, sisteme bağlı adreslenebilir cihazların herhangi biriyle iki yönlü iletişim gerçekleştirebilir. Bu şekilde panel, her bir cihazın doğru çalışıp çalışmadığını belirleyebilir. Ayrıca cihazın halihazırda algıladığı duman veya ısı miktarını keşfedebilir. Bu teknoloji, panelin tek tek sensörlerden aldığı bilgilere göre yapılacak uygun eylem konusunda akıllı kararlar almasına olanak tanır. Bunun birçok avantajı vardır. Örneğin, bir sensör tarafından görülen görünür duman yoğunluğunun çok yavaş birikmesi, durum tam bir alarmı garanti edecek kadar ciddi hale gelmeden önce alarm paneli tarafından bir uyarı veya ön alarm koşulunun tetiklenmesini sağlayabilir.

Avrupa Standartlarına uygun olarak üretilen Eaton (Eaton) adreslenebilir yangın alarm sistemleri, LPCB, BOSEC, VDS gibi uluslararası onay kuruluşları tarafından sertifikalandırılmıştır.

Cooper Yangın Alarm sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve yangın sistemi projeniz ile ilgili fiyatlandırma ve stok bilgisi için bizimle iletişime geçiniz..
Cooper Yangın Alarm iletişim bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca 0312 911 1330 nolu telefondan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.