Yangın Algılama Sistemi Fiyatları.

Bir yangın alarm sistemi, her biri kendi benzersiz işlevine sahip birçok ayrı parçadan oluşan bir sistemdir. Bu parçaların ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını bilmek, sistemin bir bütün olarak nasıl çalıştığını anlamak için gereklidir.

Yangın Algılama Sisteminin Başlıca ekipmanları, Sistem Santrali, Dedektörler (ısı, kombine, duman, doğalgaz), Kırbas Buton, Alarm Sirenleri’dir. 

Her yangın alarm sistemini oluşturan beş temel unsur:

1)Başlatma Cihazları: Başlatma cihazları, alarm sisteminin dumanı veya yangını algılayan bir parçasıdır. Bu cihazlar arasında çeşitli türlerde duman dedektörleri, çeşitli türlerde ısı dedektörleri, yağmurlama suyu akış sensörleri ve çekme istasyonları bulunur.

2)Gösterge Aletleri: Gösterge cihazları, sistemin alarmı veren ve içeride bulunanları yangın tehlikesine karşı uyaran parçasıdır.

Gösterge cihazları arasında kornalar, sirenler, çanlar ve bazı durumlarda, işitme ve işitme engelli insanlar için flaş ışıklar bulunur. Bu cihazların çoğu, herkesi binayı çabucak terk etmeye teşvik etmesi için bilinçli olarak yapılmıştır.

3)Yangın Alarm Paneli: yangın alarm kontrol paneli, sistemin kullanıcı arayüzü ve merkezi izleme ve kontrol unsurudur. Yangın alarm sisteminin mevcut durumunu (alarm veya alarm yok) gösteren bir ekranı ve saha personelinin sistemi programlamasına, sorun gidermesine, susturmasına ve sıfırlamasına olanak tanıyan bir dokunmatik yüzeye sahiptir.

Yangın alarm paneli, sistemin tüm sisteme kayıtlı cihazları başlatma ve denetleme işlevini yapar.

Ayrıca, yangın alarmı paneli aracılığıyla, tetiklenen bir alarm durumunda bir çağrı acil gönderilir.

4)Güç Kaynakları: Güç kaynakları, kesiciden gelen ana gücü, (2) 24 saat yedek olarak 12V pilleri ve bazen birçok yangın alarm sistemi için yedek güç olarak bir jeneratörü kapsar. Piller, kontrol panelinde veya ayrı bir muhafaza içinde bulunabilir. Aküler, gücün kesilmesi durumunda devreye girecek ve sistemin 24 saat boyunca binayı yangından korumaya devam etmesine izin verecektir. Bir jeneratör, daha uzun süreli elektrik kesintileri için güç sağlayabilir.

5)Yardımcı Cihazlar: Bir tesisteki yangından korumayı desteklemek için bir yangın alarm sistemine birçok ek cihaz eklenebilir. Örneğin asansörler için kullanılan modüller, bir kapıyı açmak için kullanılan modüller. Ayrıca kablo mesafesi uzun olan bir binada kullanılan hat güçlendiriciler.

Yangın Alarm Sistemi Fiyatları

Cooper Yangın Alarm sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve yangın sistemi projeniz ile ilgili fiyatlandırma ve stok bilgisi için bizimle iletişime geçiniz..
Cooper Yangın Alarm iletişim bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca 0312 911 1330 nolu telefondan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.