Yangın algılama sisteminin önemi , yangın riskinizi yönetmek için alabileceğiniz en ihtiyatlı önlemlerden biridir. Kurumunuzun, binanızın, işletmenizin halihazırda kurulu bir yangın alarmı yoksa, bu ilaveyi mümkün olan en kısa sürede yapmayı düşünün. Ardından, devam eden denetimlerin ve testlerin önemini unutmayın.

Yangın Algılama Sisteminin Önemi!

Yangın Algılama Sisteminizin tam anlamında çalıştığınızdan emin olun.

Alarm sistemleri, öncelikle bina sakinlerini yangına karşı uyarmak ve böylece binayı güvenli bir şekilde tahliye edebilmek için tasarlanmıştır. Doğru şekilde bakımı yapılan ve çalışan alarm sistemleri, etkili ve kanıtlanmış hayat kurtarıcı cihazlardır. Yangın alarm sisteminin çalışmama yada bazı bölgelerin çalışması nedeniyle bu erken uyarıdan yararlanılmaması, insanların hayatlarına mal olabilir. Yangın alarm sistemleri, bina sakinlerinin bir yangın çıkması durumunda anında uyarı vermesi önemlidir. Düzgün kurulmayan veya bakımı yapılmayan sistemler, sistemlerin yanlış alarm vermesine neden olabilir. Bu yanlış alarmların sürekli gelmesi sistemin kullanıldığı yerdeki insanlara yanlış tepki vermesine yol açabilmektedir. Yanlış alarm durumunda İtfaiyeye verilen yanlış ihbarlardan dolayı problemleri sırayısla getirmektedir. Yanlış alarm önlemek için periyot halinde Yangın Algılma Sisteminin Bakımı oldukça önem arz etmektedir.

Cooper Yangın Alarm sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve yangın sistemi projeniz ile ilgili fiyatlandırma ve stok bilgisi için bizimle iletişime geçiniz..
Cooper Yangın Alarm iletişim bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca 0312 911 1330 nolu telefondan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz